Bylinky na klouby

rejza
3. 10. 2022

Bolest kloubů

Také si velmi často říkáte, že je to už věkem? Bylinky na klouby vás v tom rozhodně samotné nenechají. Ano je zcela logické, že po 25 roku našeho dospělého života se snižuje tvorba kolagenu v našem těle, a proto je dobré jej postupně a pravidelně doplňovat, ať už v jakékoliv podobě.

Bylinky na klouby

Má naše moudrá a laskavá příroda bylinky na klouby? To víte, že ano!

Jírovec maďal (kaštan) – obsahuje flavonoidy, saponiny, kempferol, z nejedlých kaštanů je výborná tinktura na bolavé klouby, ale také na křečové žíly, dávejte si pozor, abyste si ho tak nespletli s jedlým kaštanem

Kopřiva – obsahuje chlorofyl, vitamín C, minerální látky, třísloviny apod., nejen čaj z kopřivy lze uvařit, kopřivu najdeme všude okolo nás, také snadno zakoupíme ve formě čajů

Truskavec – obsahuje třísloviny, organické kyseliny, sacharidy a spoustu dalšího, tuto bylinku si můžeme nasbírat, ale pokud bylinky neznáte, tak v tomto případě je lepší si zakoupit raději čaj

Co je to artróza

Artróza nebo také Osteoartritida (OA) je nejběžnější formou artritidy. Někteří lidé to nazývají degenerativní onemocnění kloubů nebo „opotřebování“ artritidou. Nejčastěji se vyskytuje v rukou, kyčlích a kolenou. Při OA se chrupavka v kloubu začíná rozpadat a základní kost se začíná měnit. Tyto změny se obvykle vyvíjejí pomalu a časem se zhoršují. OA může způsobit bolest, ztuhlost a otok. V některých případech také způsobuje sníženou funkci a invaliditu, někteří lidé již nejsou schopni vykonávat každodenní úkoly nebo pracovat.

Co je to artritida

Artritida je otok a citlivost jednoho nebo více kloubů. Hlavními příznaky artritidy jsou bolesti a ztuhlost kloubů, které se obvykle zhoršují s věkem. Nejběžnějšími typy artritidy jsou osteoartritida a revmatoidní artritida. Osteoartritida způsobuje rozpad chrupavky – tvrdé, kluzké tkáně, která pokrývá konce kostí, kde tvoří kloub. Revmatoidní artritida je onemocnění, při kterém imunitní systém napadá klouby, počínaje výstelkou kloubů.

Co je revma

Revmatoidní artritida je chronické zánětlivé onemocnění, které může postihnout nejen vaše klouby. U některých lidí může tento stav poškodit širokou škálu tělesných systémů, včetně kůže, očí, plic, srdce a krevních cév. Autoimunitní porucha, revmatoidní artritida, nastane, když váš imunitní systém omylem napadne tkáně vašeho vlastního těla.

Na rozdíl od opotřebení způsobeného osteoartrózou postihuje revmatoidní artritida výstelku vašich kloubů a způsobuje bolestivé otoky, které mohou nakonec vést k erozi kostí a deformaci kloubů. Zánět spojený s revmatoidní artritidou, je to co může poškodit i jiné části těla. Zatímco nové typy léků dramaticky zlepšily možnosti léčby, těžká revmatoidní artritida může stále způsobit fyzické postižení.

Přírodní kolagen najdeme v potravinách, které jíme. Jde nám například o vajíčka, tučné ryby, želatinové bonbóny, aspik, ořechy a semínka, a také se zde může zařadit i listová zelenina. Tvorbu kolagenu navíc stimuluje rakytník, který každý asi pravděpodobně známe.

S přísunem kolagenu do našeho těla musíme také opatrně, protože naše tělo si vezme tolik, kolik toho skutečně potřebuje. Pokud si tedy navíc myslíte, že za jeden den do sebe dáte kolagen a bude po všem, tak jste právě na velkém omylu. Musíte jít na vaše tělo postupně a pomaličku, protože jedině tak je schopné vše správně zpracovat a přijmout.

Každá bylinky pomáhá na jinou neduhu, která nás tak zrovna trápí. Je však na vás, jak se rozhodnete a jak se vším naložíte. Pokud navíc užíváte léky, které máte předepsané od svého lékaře, poté je samozřejmě zcela na místě, abyste s ním zkonzultovali veškeré bylinky, které tak chcete užívat. Některé léky se totiž nesnesou s bylinkami.

Určitě tak předejdete nechtěným následkům, které by se poté mohly také dostavit, ať už rychle nebo později. Také nezahazujte veškeré léky, které máte, protože by vaše tělo tak mohlo mít velký šok.

Zdroje: https://www.cdc.gov/arthritis/basics/osteoarthritis.htm

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/arthritis/symptoms-causes/syc-20350772

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down