Bylinky na ekzémy

rejza
21. 9. 2022

Naše citlivá pokožka potřebuje řádnou péči. Proto jsme si pro vás připravili bylinky na ekzémy, které vám pomohou s tímto nemilým problémem.

Co je ekzém

Z lékařského hlediska můžeme na ekzém pohlédnout jako na chronický svědivý zánět. Bylinky na ekzémy lze také využít v tomto boji. Ekzém lze dělit na atopický a kontaktní. U těchto případů se jedná o alergický ekzém. Už malé děti mohou mít tak ekzém, a lékaři jim tak hojně předepisují různé mastičky na tyto problémy.

Co pomáhá na ekzém

Co rozhodně pomůže jsou bylinky na ekzém, příroda nám tak dává možnost využít jejich darů a probojovat se ke zdravému fyzickému stavu. Rozhodně tak raději svému dítěti dáte něco z přírody než, abyste do něj dávali chemické věci. Mnoho z lidí si tak myslí, že to jsou jen babské rady, jenomže co když to skutečně a dobře zabírá? Na ekzém mohou pomáhat různé koupele, pobyty u moře, bambucké máslo, ale také propolis.

Tímto problémem se také zabývá tato organizace, kde se také můžete dočíst daleko více z odborného hlediska, pokud se chcete do hloubky zajímat tímto problémem.

Bylinky na ekzém

Bylinek na ekzém je mnoho. Proto si můžeme také vypsat ty hlavní, které znáte a můžete tak sehnat.

Konopí seté - mast z této rostlinky lze sehnat v lékárně, nebo si udělat doma v malém množství, z konopí se využívají na ekzémy konopné oleje, u kterých je tak zanedbatelné THC

Ostropestřec – obsahuje flavoidy, silydianin, bílkoviny, antioxidanty, silice, hořčiny, tato bylinka podporuje funkci jater, právě na základě snížené funkci jater se může u lidí objevit nejen ekzém, ale lupénka a další nemoci

Vlaštovičník - obsahuje alkaloidy, lze také udělat tinkturu, vlaštovičník lze použít na bradavice

Bylinné koupele na ekzém

Pro zjednodušení našeho života je dobré si pomoci bylinkami na ekzémy, které nám pomohou od svědění a zarudnutí. Jenomže co dělat, pokud ekzém natolik svědí, že vám to nedá, abyste se tak nepoškrábali, alespoň trošičku?

Jak si tedy připravit pořádnou a odpočinkovou koupel, která vám zaručeně pomůže od bolesti a svědění? My pro vás jednu máme nachystanou.

Budete potřebovat nejen čistou vanu, do které se tak naložíte. Proto si napusťte horkou vodu do vaší vany a do čisté utěrky nebo plátna nasypte 1-2 hrnky ovesných vloček, které tak budete namáčet ve vaší koupeli. Někteří jedinci jsou natolik zdatní že si vločky nasypou rovnou do vany, ale pro nás to budete rozhodně takto lepší. Jakmile se vločky nasáknout, tekutinu z nich postupně vymačkejte, jak to nejvíce půjde. Můžete také ovesné vločky namixovat a do horké koupele vysypat tento prášek, po dobu 15 minut buďte ve vaně. Ovesné vločky nedávejte do vařící vody, ale do horké vody.

A právě tento zahraniční web také odkazuje na výbornou koupel z ovesných vloček.

Obklady na ekzém

Vhodné bylinky na ekzém jsou nejen ostropestřec, díky kterému si tak můžete udělat vhodnou tinkturu. Určitě tak můžete využít sušený řepík, který tak přelijete 1 l vroucí vody. Poté 15 minut louhujeme a přecedíme. V tomto vlažném nálevu si místa, kde máme ekzém oplachujeme 1x denně po dobu 10-15 minut.

Nemusíte se tak bát milé maminky, pokud máte miminka tak raději zvolte přírodní cestu. Bylinky vám rozhodně neuškodí, protože jsou tu přece pro nás. V malé míře nic neškodí, a proto je dobré, abychom s bylinkami zacházeli jako s cenným pokladem, který tak dostáváme prakticky zadarmo. Proto je dobré se chovat k přírodě s ohledem a s úctou, a děkovat jí za její dary.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down