Bylinky na deprese

rejza
21. 9. 2022

Co je deprese

Oslabená psychika, kdy pomalu začíná deprese? Bylinky na deprese vám mohou pomoci s tímto nepříjemným stavem, který tak neprožíváte jen vy. Deprese je tedy porucha psychiky, která je dlouhodobá. Je také závažná, a proto je s ní potřeba něco dělat.

Kolik lidí trpí depresí

Bohužel v dnešní moderní a uspěchané době plné stresu, trpí depresemi 5% celé dospělé populace, pokud tím myslíme celý svět, a proto jsou tu dary z přírody, které vás v tom nenechají. Je to tím, že jsou na nás kladeny vysoké nároky v pracovní nebo osobní sféře? Neumíme se jim tak bránit, a proto mnoho z nás upadne do deprese? Jaké jsou vlastně příznaky takové deprese? Nemáte ji snad už i vy? Nebo někdo ve vašem okolí?

Příznaky deprese

Únava

Smutek

Poruchy koncentrace (soustředění)

Neschopnost se radovat nebo snížená schopnost se radost

Skleslost

Snížené sebevědomí

Snížení nebo naopak zvýšená chuť k jídlu (někteří jedinci tak nemohou pozřít ani kousek jídla, oproti tomu jiní zajídají své emoce)

Poruchy spánku

Co pomáhá na deprese

Pokud nechcete do sebe za každou cenu dávat prášky, můžete tak využít i jinou alternativu, a nebudete si mezi ostatními lidmi připadat jako blázen. Určitě je dobré, abyste nebyli sami, ale v okruhu přátel nebo rodiny. Zkuste si také zacvičit, projít se do přírody nebo si užívat slunce. Určitě zabraňte přísunu alkoholu a jiným návykovým látkám, které by toto vše tak mohly ještě daleko zhoršit. Zdravá strava a zdravý jídelníček mohou s tímto bojem také dobře pomoci.

Zkuste si navíc najít nějaký koníček, který by vás bavil a vy byste se tak mohli dozajista na delší dobu zabavit a odreagovat. Vždy záleží, proč danou depresi máte. Jestliže vám tak někdo umřel v rodině, tak je zcela logické, že nebudete mít náladu. Postupem času tato deprese může odejít nadobro nebo se, alespoň o dost snížit, než tomu je tak v prvních dnech nebo snad týdnech.

Bylinky na deprese

Třezalka – obsahuje třísloviny, vitamín A a C, lze tuto rostlinku nasbírat nebo si jí zakoupit v lékárně v podobě čaje, působí v boji proti nespavostí, na deprese, úzkosti a strach

Meduňka – obsahuje enzymy, hořčiny, flavoidy, třísloviny, bolesti hlavy, migrény, uklidňuje celý organismus, čaj z meduňky můžete tak pít denně, ale pozor každé čaje na uklidnění vám mohou snižovat váš tlak

Heřmánek – obsahuje rutin, silice, hořčiny, pokud trpíme častými křečemi tak čaj z heřmánku vám od toho pomůže, heřmánek nejenže uklidňuje, ale je dobrý v boji s horším trávením

Každá bylinka na depresi má své tajemství, které nám je tak trochu skryto. Příroda nám dává možnost pomoci si sami v boji s naším psychickým stavem, ale také fyzickým. Navíc vlastně všechny tyto bylinky, které si tak můžete nasbírat ve volné přírodě, si můžete zcela zdarma připravit doma. Není to tak nejlepší možné řešení, které jste kdy mohli mít?

Čaj proti stresu

Naši předkové hojně využívali sílu přírody. Čaje z bylinek po celý rok pili již naši předci, a proto se cítili dobře jak po psychické, tak po fyzické stránce.  Udělejte si tak již dnes čaj proti stresu.

Připravíme si 2 lžičky třezalky, to vše zalijeme šálkem horké vody. Necháme po dobu 15 minut louhovat, a poté scedíme. Můžeme popíjet po doušcích. Lze tento čaj pít až 3x denně.

Pokud navíc řídíte, dávejte si pozor, kdy si daný čaj připravujete, protože by vás to trochu mohlo vypnout, a nedokázali byste se soustředit na řízení. Proto si po těchto čajích raději odpočiňte nebo dělejte činnost, u které budete navíc v klidu.

Jestliže však chcete další bylinky, tak si můžete pročíst z pohodlí a v klidu domova skvělé rady a tipy na tomto webu, nejen vy, ale také vaše rodina nebo kolegové či kolegyně v práci.

Zdroj:

Čaj recept: https://www.healthline.com/health/tea-for-depression

Deprese: https://psychiatry.org/patients-families/depression/what-is-depression

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down