Bylinky na snížení tlaku

rejza
27. 9. 2022

Určitě nejste jediný člověk, který se často rozčiluje. Naštěstí však máme bylinky na snížení tlaku, které vám pomohou. Krevní tlak se měří v milimetrech rtuti (mm Hg). Obecně platí, že hypertenze je hodnota krevního tlaku 130/80 mm Hg nebo vyšší. Neléčený vysoký krevní tlak zvyšuje riziko srdečního infarktu, mrtvice a dalších vážných zdravotních problémů. Je důležité nechat si kontrolovat krevní tlak, alespoň každé dva roky počínaje 18 rokem. Někteří lidé potřebují kontroly častěji. Navíc během dne náš krevní tlak kolísá. Záleží na tom, jakou činnost zrovna daný den provozujeme. Mnoho lidí má naopak opačný problém, a tak se snaží zvýšit si svůj krevní tlak sportem nebo pokud je velmi zle, tak si musejí dát nohy nahoru.

Vysoký krevní tlak může způsobit prasknutí nebo ucpání tepen, které zásobují mozek krví a kyslíkem, což způsobí mrtvici. Mozkové buňky odumírají během mrtvice, protože nemají dostatek kyslíku. Mrtvice může způsobit vážné poruchy řeči, pohybu a dalších základních činností. Mrtvice vás také může zabít.

Prevence

Ano prevence je v tomto případě velice důležitá, proto pokud máte rádi slaná jídla a sůl je pro vás na denní bázi, zastavte tento koloběh a uberte! Sůl je samozřejmě potřeba, ale pokud máte velký přísun tak si také můžete za nějakou dobu oddělat vaše ledviny, kterým dáváte rozhodně zabrat. Pravidelné cvičení napomáhá v boji s krevním tlakem, změna jídelníčku nebo také změna vaší dosavadní práce. Ano mnoho lidí díky svým zdravotním potížím musejí změnit své zaměstnání ve kterém tak byli i několik dlouhých let.

Příčiny

Vysoký krevní tlak nebo naopak ten nízký může být také dědičný. Dalším faktorem je stres, se kterým se tak potýkáme dnes a denně, a na základě kterého tak můžeme mít i další zdravotní problémy, které nás tak mohou dostihnout. Také alkohol je dalším spouštěčem, který vám tak může uškodit. Zvykli jste si na pravidelné vysedávání u vaší televize, kdy tak pojídáte nezdravé potraviny, které vám samozřejmě chutnají? Pokud ano, tak si opět zaděláváte na vysoký krevní tlak. Zkuste udělat již dnes pořádnou změnu, kterou vaše tělo ocení.

Bylinky na snížení tlaku

Každá bylinka má svou moc, kterou nám tak může předat. Proto vám dnes přinášíme ty bylinky, které vás rozhodně nenechají ve štychu s vaším krevním tlakem.

Meduňka - pomáhá na nekvalitní spánek, ale je další volbou v tomto boji, obsahuje silice, enzymy, hořčiny, minerální látky, čaje a chlazené nápoje se z této bylinky dají v pohodlí domova připravit nejen pro vás, ale také pro vaše známé nebo rodinu, vypěstujeme si ji na zahrádce nebo zakoupíme čaj v lékárně či klasickém obchodě.

Česnek - obsahuje selen, vitamíny, těkavé látky, právě česnek je známý svou silou, česnek má doma snad každý a známe ho všichni, působí navíc dezinfekčně, připravit se z něj dá prakticky cokoliv.

Kozlík lékařský - opět bylinka, která pomáhá v boji proti stresu, a díky ní se tak můžete v klidu vyspat, obsahuje flavonoidy, třísloviny, alkaloidy, cukry, zakoupíme jak ve zdravé výživě tak v lékárně.

Čaj na snížení tlaku

Pokud pěstujete na zahrádce meduňku, poté děláte jen to nejlepší pro naše tělo. Lístky, které si tak natrháme (stačí pár lístků cca 2-3 na jeden hrnek 0,250 ml). Toto vše zalijeme vroucí vodou a necháme tak 10 minut louhovat. Poté pijeme po doušcích, nepijeme naráz!

Pakliže máte vysoký krevní tlak, a rozhodli jste se alternativní cestou, je tedy dobré, abyste se tak navíc poradili se svým lékařem. Protože zajisté mnoho z vás tak bere nějaké ty léky, a pakliže berete léky na snížení krevního tlaku je zapotřebí, abyste toto vše s ním prokonzultovali.

Mohlo by se tedy stát, že by se vám natolik snížil krevní tlak, že byste měli opačný problém, anebo by se vaše léky mohly prát s bylinkami, které tak chcete využít. Každá bylinka pomáhá na něco jiného, ale zahodit léky rovnou do koše bez konzultace s lékařem není dobré rozhodnutí. Určitě na toto nezapomeňte!

Zdroje:

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/high-blood-pressure/symptoms-causes/syc-20373410

https://www.cdc.gov/bloodpressure/about.htm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down