Bylinky na spaní

rejza
21. 9. 2022

Bylinky na spaní nám mohou pomoci s nespavostí. Proč si kupovat v lékárnách léky, které mají navíc vedlejší účinky? Příroda nám dává ty nejlepší možné dary.

Proč je důležitý spánek

Díky spánku si naše tělo odpočine a my tak budeme plní energie. Bylinky jsou užitečné pro osoby, které mají tak nadmíru stresu a nemohou každý den pořádně spát. Během spánku se navíc z těla odplavují toxiny. Tyto toxiny jsme nasbírali během celého dne, díky spánku se odplavují a nepoškozují nám mozek. Na základě kvalitního spánku z nás opadává stres, máme dobrý krevní tlak.

Příčiny nespavosti

Nadmíra stresu, změna životního stylu, ať už se jedná o rychlé hubnutí nebo naopak nabírání tuků. Nemáme dostatek pohybu. Pracujeme hlavně hlavou, proto nedokážeme zastavit naše myšlenky a stále přemýšlíme. Úmrtí v rodině je také další příčinou, která nám tak nedá spát. Nespavost se také objevuje během těhotenství u žen. Proto by právě ženy, které jsou těhotné měly dávat pozor na to jakou bylinky chtějí užívat.

Jak zkvalitnit spánek

Nejen pravidelné cvičení je prevencí pro náš klidný a pravidelný spánek, ale možnost vyhnout se věcem, které by nám tak mohly náš spánek denně narušovat. Prvním důvodem může být káva, kterou tak pijete ve velkém množství, a proto poté nemůže za žádnou cenu usnout, protože své tělo celý den nutíte k výkonům a kofein doznívá ve vašem těle i poté.

Zkuste navíc spát minimálně 6 hodin denně a budete se tak cítit o dost lépe. Přes den se také můžete natáhnout a prospat se třeba po obědě, pokud dokážete spát přes den. Pokud jíte těsně před spaním, vaše tělo může mít problém s horším trávením, proto si dopřejte jídlo minimálně 2 hodiny, předtím než ulehnete do své postele ke spánku. Do svého dne zařaďte pravidelnou fyzickou aktivitu, je jedno zda se bude jednat o běh, posilování nebo jógu, která vás tak uklidní.

Tímto problémem za zabývá tato klinika.

Nejlepší bylinky na spaní

Kozlík lékařský – obsahuje cukry, hořčiny, flavonoidy, je dobrý na celkovou nervovou soustavu a spánek, čaje pijeme opatrně, protože je velmi silný

Meduňka – obsahuje silice, třísloviny, enzymy, hořčiny, z meduňky je skvělý čaj a lze jí pěstovat na vaší zahrádce

Třezalka – obsahuje třísloviny, silice, čaj z třezalky zakoupíme v lékárně nebo třezalku můžeme nasbírat v přírodě

Meduňkový čaj na spaní

Samotná meduňka je ve skupině bylinek na spaní a navíc nádherně voní, a nejen na čaj jí zle připravit, ale i na letní pití se hodí, kdy využijeme její listy, přidáme trochu cukru a pár koleček citronu a navrch led.

Lahodný a uklidňující čaj si tak připravíte velmi snadno a v pohodlí vašeho domova, stačí k tomu jen:

1-2 hrsti listů nebo 1-2 čajové lžičky, pokud máme sušenou meduňku, poté zalijeme horkou vodou (1 šálek), necháme odstát 7-10 minut. Čaj si osladíme nejlépe domácím medem.

Nejen tento čaj, ale také i další jsou skvělé pro náš kvalitní, klidný a dobrý spánek. Během spánku naše tělo funguje v takovém jakoby úsporném režimu, který bychom tak mohli velmi snadno přirovnat k našim chytrým telefonům nebo k počítačům. Naše tělo je potřeba hýčkat a zkvalitnit si nejen náš život jak po fyzické stránce, ale také po té psychické, které hraje velmi významnou roli.

Naučte se tedy pravidelně odpočívat, najít si koníčky, které vám tak pomohou v boji s nespavostí a nenakládat si toho tolik, že už to nebudete moci unést. Nejsme stroje, ale pouze lidé, a potřebujeme i odpočinek.

Dávejte si však pozor na to, kdy čaje na uklidnění budete pít, protože vás mohou také vypnout, a vy tak nebudete schopni se soustředit na řízení svého osobního automobilu nebo na jiné činnosti. Je dobré se navíc poradit s lékařem, pakliže užíváte velké množství léků, abyste si tak navíc ještě nějak nepřitížili.

Zdroje: 

https://www.healthline.com/nutrition/sleep-aids

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down