Bylinky na hubnutí

rejza
23. 9. 2022

Snažíte se již delší dobu shodit pár kilo a stále se to nedaří? Pomoci vám mohou bylinky na hubnutí. Stačí jen vědět, jak je správně využít. A právě to se dozvíte dále v textu. Zapomeňte na nezdravé chemické přípravky, které vám nakonec stejně štíhlou linii nikdy nevykouzlí. Nejdůležitější je upravit svůj životní styl, a nejen s tím vám mohou pomoci i přírodní přípravky z bylinek.

Jak působí bylinky při hubnutí?

Pár kilo navíc je spíše otázka osobního pocitu a estetického dojmu. Vyšší nadváha však může negativně ovlivňovat vaše zdraví. Jako prevenci proti různým zdravotním obtížím si tak udržujte optimální váhu a pomoci vám s tím mohou i některé bylinky.

K hubnutí lze využít bylinek hned několik. Každá z nich přitom poskytuje jiný efekt. Rostliny vám mohou pomoci urychlit metabolismus, a tím i spalování tuků. Některé bylinky zase navodí pocit plnosti, a zamezí tak přejídání. Některé také omezí chuť k jídlu nebo zbaví vaše tělo přebytečné vody.

Pokud chcete, aby vám změna životního stylu opravdu vydržela, dělejte postupně drobné krůčky, které ale budete opravdu dodržovat. Netlačte na sebe, zbytečný stres vám v hubnutí nepomůže. Abyste si štíhlou linii udrželi, je potřeba mít nový životní styl opravdu rád/a. Jen tak se na něj po pár týdnech nevykašlete.

Jen s bylinkami nezhubnete, ale pomohou Vám

Nebudeme vám nalhávat, že existuje speciální bylina, která vás do druhého dne zbaví nadváhy. Takhle to v přírodě zkrátka nefunguje. Proto budete muset především změnit svůj životní styl a upravit svůj jídelníček.

Dostatek pohybu vám hubnutí usnadní, to nejdůležitější se však odehrává na talíři. Proto je opravdu klíčové, aby váš denní jídelníček pokrýval všechny potřebné makroživiny v přiměřeném množství. Vy tak nebudete hladovět, ani se přejídat.

Bylinky vám však cestu za vysněnou postavou mohou značně ulehčit. S jejich přispěním zefektivníte svůj nový zdravý životní styl a hubnutí půjde o poznání lépe.

10 nejlepších bylinek na hubnutí

Kopřiva je dobře známá zdraví prospěšná bylina. Její protizánětlivé účinky pomohou v případě nemocných močových cest nebo přetížených jater. Při hubnutí pak oceníte především její čistící schopnosti a močopudné účinky.

Podobně jako kopřiva účinkuje i bříza. Ta poskytuje antiseptické a močopudné účinky, které doplní o podporu činnosti metabolismu.

Kontryhel je hojně využívanou bylinou především u žen, protože pomáhá při gynekologických obtížích. Pomůže ale i při hubnutí. Pozitivně ovlivňuje trávicí trakt a podporuje odvodnění.

Dalším zástupcem je ostropestřec, který uvítáte především kvůli jeho schopnosti čistit játra. U těch si totiž často nevšimneme, že něco není v pořádku a trpíme nenápadnými potížemi jako je přílišná únava nebo zhoršené trávení. Ostropestřec vaše tělo krásně pročistí, a připraví tak ideální půdu pro hubnutí.

Nebojte se využít ani černý bez. Ten se řadí k zástupu bylin, které přináší močopudné účinky.

Mateřídouška obecná vám pomůže nejen od nachlazení a bolesti v krku. Bylinka také uvolní nervové napětí, a tím pomůže od stresu. Ten při hubnutí rozhodně nepotřebujete, a tak se mu snažte vyhýbat. Mateřídouška není vhodná pro těhotné a kojící ženy.

pampelišky využijete především kořen, kde se mimo jiné nachází i vysoké množství vitamínu C. Rostlina napomáhá k normální funkci jater a ledvin. I díky tomu je skvělou volbou pro očistu lidského těla. A to využijete nejen při hubnutí.

Exotickou bylinu guaranu možná ještě neznáte. Její výsadou je obsah kofeinu, který se však uvolňuje o dost pomaleji, než je tomu u kávy. Díky tomu vám přinese dlouhotrvající vlnu energie, kterou budete při hubnutí potřebovat. Bylina navíc podpoří regeneraci organismu po sportovním výkonu.

Nepřehlížejte ani chlorellu, která vám skvěle detoxikuje tělo. Dle dostupné studie, je na sebe schopna navázat těžké kovy i další nežádoucí látky v našem těle, a pročisti tak celý organismus.

Jitrocel indický neboli psyllium účinně navozuje pocit plnosti. Pro tyto účely se konzumují jeho semena, která v žaludku trochu nabobtnají. Tím se pak zapudí pocit hladu. Psyllium navíc obsahuje vysoké množství vlákniny, která prospěje vašemu trávicímu traktu a podpoří správnou funkci metabolismu.

Zdroje: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-chlorella#TOC_TITLE_HDR_4, https://www.active.com/nutrition/articles/top-5-herbs-for-weight-loss

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down