Bylinky na zánět dásní, paradentózu

rejza
23. 9. 2022

Zánět dásní vzniká tak, že se vám bakterie zubního plaku nahromadí ve vaší ústní dutině, a to na tkáních, které obklopují zuby. Bylinky na zánět dásní, paradentózu, vám mohou pomoci s touto nepříjemnou bolestí, kterou si tak určitě už zažilo mnoho z nás. K tomu se váže také paradentóza, které se tak bojí snad každý. Jde o zánětlivé onemocnění našich dásní, ale i okolního aparátu, na kterém jsou naše zuby zavěšeny. Velkým strašákem je obava z toho, že vám po nějaké době vypadají zuby, a vy si tak budete muset pořídit umělé.

Paradentóza domácí léčba

Jak tedy předejít paradentóze a zamezit tomu, abyste měli ještě své zuby? V tomto boji můžete využít domácího pomocníka, kterým je kurkuma. Toto koření seženeme v klasických obchodech v menších sáčcích. Můžete si tedy připravit pastu za pomocí kokosového oleje a kurkumy. Stačí nám jenom jedna lžička kurkumy, a to dobře rozmíchat v kokosovém oleji. Snadno poznáte tak pastu. Kokosového oleje by mělo stačit přidat tak 2-3 lžičky, ale to poznáte podle oka. Tuto pastu nanesete na dásně a lehce promasírujete. Poté necháte působit 2-3 minuty a důkladně si svá ústa propláchnete.

Kdo má navíc doma citrón vyhrál! Díky jeho šťávě můžete denně vyplachovat svá ústa, protože právě citrón působí antibakteriálně, a vy si tedy vyčistíte ústní dutinu od bakterií, které se vám ve vaší puse hromadí. Pozor na to, abyste si nepoškodilo svou zubní sklovinu, proto citrón namíchejte s vodou stačí pár kapek citrónu.

Pokud se zajímáte do hloubky, určitě tak zavítejte na tento zahraniční server.

Můžete si tak po večerech pročítat tipy a rady, které potřebujete k vašemu současnému zdravotnímu stavu. Pakliže vás zuby, dásně a další přece jen hodně bolí, je dobré si zajít ke svému zubaři, i přestože se vám tam skutečně nechce. Je dobré nic nepodceňovat a raději přijít dříve než, aby bylo zcela pozdě.

Bylinky na paradentózu a zánět dásní

Ať už máte jedno nebo druhé, vše tak souvisí s dásněmi a bakteriemi. Je na místě, abyste dbali na pravidelnou ústní hygienu a nic tak nepodceňovali. Kdo si pravidelně až do krve drhne své zuby, ten dělá rozhodně špatně, protože si tak může narušit nejen zubní sklovinu, ale i dásně. Ke svým zubům a dásním musíme tak přistupovat s úctou a opatrností, protože bez toho bychom se ani pořádně nemohli najíst. Přece stačí, když nás bolí zub nebo špatně kousneme a už máme problém. Bereme totiž toto vše jako samozřejmost do té doby, než se něco stane.

Heřmánek – uklidňuje nejen žaludek, obsahuje silice, hořčiny, rutin, éterické oleje, výborný je čaj na kloktání, ale i na pití

Šalvěj – obsahuje cineol, třísloviny, flavonoidy, hořčiny, je dobrá jako dezinfekce, ale pomáhá s trávicím traktem, pokud máte problémy, dokáže také zklidnit žaludek

Heřmánkový čaj na zánět dásní

Heřmánek si můžete vypěstovat na své zahrádce, kousek toho místa tam určitě pro něj naleznete. Taková krásná bylinková zahrádka se bude zajisté líbit nejen vám, ale ocení ji i vaše návštěvy, které tak vás tak denně navštěvují.

Předcházet těmto nepříjemným problémům se dá samozřejmě vždy. Pravidelně tak užívat bylinky a s nimi tak předcházet bolestem a různým onemocněním ústní dutiny, je na místě. Jenomže co, když v tom nejste sami? Pokud se ve vaší rodině nachází jedinec, který na alternativní léčbu nevěří, poté není dobré abyste danou osobu do něčeho nutili. Každý věří něčemu jinému, a každého je to také svobodná volba, kdy se rozhodne si zvolit jinou cestu nebo pokračovat v té stejné. Lékaři jsou k vám dispozici a pomáhají nám dnes a denně, proto i jim patří velké díky.

O problémech se zánětem dásní si lze také dočíst u této zahraniční kliniky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down