Bylinky na zuby

rejza
3. 10. 2022

Časté problémy se zuby, trápí většinu z nás. Příroda nám však nabízí bylinky na zuby, které vám tak od té nesnesitelné bolesti velmi rychle a snadno pomohou.

Bolest zubů, co to vlastně způsobuje

Příčin je mnoho, proto je dobré v akutním případě navštívit svého zubaře. Někdy se může jednat o psychické problémy, a poté nás začnou bolest naše zuby. U některých osob to můžou být například zubní kazy, zánět dásní nebo i prořezávání zubů. Naše tělo tak bolestí reaguje na to, že se něco děje, a že je také něco v nepořádku. Další bolest je spojená s trháním zubů nebo vrtáním. V lékárnách si tak můžete zakoupit různá analgetika, která vám tak na nějakou dobu pomohou od bolesti.

Co pomáhá na bolest zubů

Jak si tedy pomoci alternativní cestou? Taková šalvěj má antibakteriální účinky, a proto je dobrá právě při bolesti zubů. Klidový režim je další možností, kterou tak můžete využít v tomto boji. Není dobré, abyste se zbytečně přemáhali, když vaše tělo potřebuje odpočívat. Všechno chce čas a čas také hojí rány.

Ať už se jedná o různé bylinné výplachy, pastilky, které nám také pomohou. Příroda nám toho skutečně může nabídnout spoustu. Je také dobré se vyhnout konzumaci kyselých, studených potravin, které tak mohou zvýšit citlivost.  Vyhněte se perlivé sodovce, kyselým nápojům, sportovním nápojům nebo také pomerančovému džusu. Ústní dutinu vyplachujte vodou nebo roztokem z teplé vody. Při bolestech přiložte studený obklad, který pomáhá při zánětech.

Bylinky na zuby

Potřebujete vědět jaké bylinky jsou vhodné pro bolest vašich zubů? Pár si jich tedy můžeme ukázat, a vy tak budete o mnoho opět chytřejší.

Tymián – obsahuje silice, třísloviny, saponiny, vitamíny, minerály, je účinný v boji proti bakteriím, plísním, ale také i střevním parazitům, lze pěstovat na zahrádkách nebo si jej zakoupit v každém běžném obchodě

Česnek – obsahuje vitamíny, těkavé oleje, silice, je dezinfekční a najdeme ho v každé domácnosti, pokud nemáte, poté si zaskočte jej koupit od obchodu

Heřmánek – obsahuje silice, hořčiny, rutin, éterické oleje, nejen jako čaj na uklidnění je výborný, ale také na výplachy dutiny ústní, kdo nepěstuje na své zahradě zakoupí jako čaj

Nesnesitelná bolest zubů v noci

Velmi časté jsou zhoršené bolesti zubů v noci. Pokud vám začne horečka, zimnice nebo máte velmi oteklou pusu, poté je zcela na místě, abyste okamžitě vyhledali zubní pohotovost nebo svého zubního lékaře. Čím déle budete tuto návštěvu odkládat tím se vystavujete vyššímu riziku. Je na místě, abyste omezili cigarety, alkohol, studené nápoje nebo horké. Pokuste se přikládat obklady.

Čaj na bolest zubů

Jak si tedy v pohodlí domova připravit čaj z bylinky, která nám tak pomůže od naší bolesti? Bolest zubů je nepříjemná pro každého jedince. Nemůžeme se navíc soustředit na danou práci nebo se dokonce v horším případě ani najíst. Automaticky denně jíme a pijeme, ale jakmile nastane bolest uvědomujeme si vzácnost našich zubů, dásní. Prostě celé naší dutiny ústní.

Připravme si tedy hrst sušených lístků šalvěje, k tomu přidejme 0,500 ml studené vody a nechejme pomalu přivést k varu. Přibližně povaříme 5 minut, a poté necháme odstát 10 minut. Vše samozřejmě necháváme zakryté. Poté scedíme. Denně si proplachujeme naší ústní dutinu 3-5 x denně. Nejlépe pokud je vše vlažné nebo studené.

Pokud vás tedy pravidelně bolí zuby, poté si tak můžete připravovat z bylinek čaje. Jestliže se však bolest stupňuje nebo trvá převelice dlouho, určitě nad ničím neváhejte a navštivte svého zubního lékaře, který vám zcela ihned sdělí kde je problém. Pokud navíc berete léky je zcela na místě, abyste se poradili se svým lékařem o tom, zda vaše prášky nebudou mít problém s bylinkami. Za zkonzultování to rozhodně stojí.

 

Zdroje: https://www.thesmilecentre.net/blog/what-herbs-can-help-with-tooth-pain

https://theherbalacademy.com/9-herbal-remedies-for-a-toothache/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down