Bylinky proti únavě

rejza
27. 9. 2022

Denně dodávat svému tělu kofein, cigarety nebo sladkosti? Jste velice unavení a potřebujete radu, a tím jsou bylinky proti únavě, které vám tak pomohou. Přepracování nebo snad nadmíra stresu, a vy si tak marně lámete hlavu nad tím co dělat? Není nic jednoduššího než využít přírodu.

Únava je víc než být unavený nebo ospalý. Lidé, kteří mají únavu, se cítí tak vyčerpaní, že jejich vyčerpání přerušuje jejich každodenní život. Mnoho stavů a ​​léků může způsobit ohromující únavu. K únavě může vést i nezdravá strava, nedostatek spánku a příliš málo nebo příliš mnoho fyzické aktivity.

Prevence

Pokud zdravotní stav nezpůsobuje vaši únavu, změny životního stylu mohou zlepšit vaše příznaky. Nemusíte rovnou ze dne na den změnit váš život, ale postupujte tak, aby si na vše vaše tělo zvyklo. Důležitou prevencí je kvalitní strava, pohyb a vyhnout se zcela stresu.

Co nám tedy zaručeně pomůže?

Zaměřte se na sedmdevět hodin spánku každou noc.

Nepijte kofein, nepoužívejte elektroniku a necvičte těsně před spaním. Snažte se chodit spát a vstávat každý den ve stejnou dobu.

Vyhněte se toxinům: Neužívejte nelegální drogy a pijte alkohol s mírou, pokud možno vůbec.

 Jezte zdravě: Vyvážená strava a dostatek vody udrží vaše tělo vyživené a hydratované.

Zvládejte stres: Jóga, všímavost, meditace a pravidelné cvičení vám mohou pomoci zbavit se stresu a získat více energie.

 Navštivte svého poskytovatele zdravotní péče: Domluvte si schůzku, abyste vyloučili infekce, nemoci, nemoci, nedostatek vitamínů a další zdravotní stavy. Měli byste také mluvit se svým poskytovatelem o lécích, které užíváte, abyste zjistili, zda nezpůsobují vaše příznaky.

Cvičte často: Pravidelné cvičení je pro zdravý životní styl klíčové. I když se to může zdát neintuitivní, intenzivní cvičení vám může pomoci cítit se energičtěji, jakmile si na to zvyknete. Ale přílišné cvičení může způsobit únavu, proto se poraďte se svým poskytovatelem, co je pro vás nejlepší.

 Udržujte si zdravou váhu: Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče o své ideální váze a snažte se zůstat v tomto rozmezí.

Bylinky proti únavě

Ženšenobsahuje sloučeniny, včetně ginsenosidů, eleuterosidů, zlepšuje fyzický výkon, zakoupíme na e-shopech nebo také v lékárnách, i mnohé drogerie nabízejí ženšen, lze používat jako doplněk stravy

Šalvěj – obsahuje silice, hořčiny, třísloviny, flavonoidy, působí dezinfekčně i v boji s angínou, zakoupíme v podobě pastilek, čajů nebo můžeme vypěstovat doma na zahrádce

Čaj proti únavě

Je zcela zbytečné, abychom si kupovali výrobky, které nám tak ještě navíc spíše uškodí, než pomohou. Z dlouhodobého hlediska to není ani udržitelné, a proto se u vás mohou tak vyskytnout další zdravotní problémy.  Pojďme si tedy připravit čaj z kopřivy. Máme jí snad každý na zahradě nebo kolem sebe. Právě kopřiva je skvělá, že obsahuje tolik významných látek, které nám vrátí sílu do žil.

Budeme potřebovat 2 lžičky sušených listů a 0,250 ml vody vroucí vody. Necháme po dobu 10 minut louhovat, a samozřejmě poté vše scedíme. Čaj pijeme po doušcích.

U bylinek si prosím dávejte pozor na to, jaké berete léky. Pakliže si nejste jisti, zda by se mohly některé bylinky dobře snášet s léky, které vám předepsal váš lékař, tak si za ním raději zajděte a prokonzultujte s ním danou věc. Rozhodně tím nic nezkazíte a předejdete tak něčemu co by pro vás nemuselo být příjemné.

Je spousta léků, kterým vadí bylinky, protože tak snižují jejich účinnost. Nebo zvyšují, proto s bylinkami raději opatrně a mírou. Během jednoho dne se skutečně nevyléčíte z toho, s čím marodíte několik týdnů, měsíců nebo dokonce let. Tělo potřebuje na vše čas, ale za to se vám patřičně odmění tím, že budete zdravý člověk. Pokud navíc máte osobu ve svém okolí, která má na své zahrádce bylinku, kterou tak potřebujete, rozhodně zkuste poprosit o kousek. Je lepší mít čerstvé bylinky přímo ze zahrádky nebo také z netknuté přírody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down