Bylinky na alergii

rejza
21. 9. 2022

Začíná jaro, ale pokud jste navíc osoba s alergií tak to je pro vás spíše peklo. Naštěstí víme, které bylinky na alergii můžete použít, aby se vám udělalo o mnoho lépe. Nepříjemný pocit, který tak provází nejen rýma, zarudlé oči nebo snad časté kýchání, svědění? Tyto a další věci tak nepříjemně ovlivňují člověka namísto toho, aby si tak užíval krásné rozkvetlé jarní přírody nebo máte alergii na zcela něco jiného?

Co je alergie

Bylinky vám samozřejmě mohou ulehčit vaše trápení, jenomže co je to vlastně alergie? Můžeme to chápat jako nepřiměřenou reakci našeho obranného imunitního systému. Tělo tedy zareaguje velmi silně ať už se jedná o alergii na hmyzí bodnutí, psí nebo kočičí chlupy, pyly a spoustu dalšího co bychom tak mohli dále uvést. Alergii nám navíc vyvolávají alergeny. Některé alergie mohou být okamžité a jiné se mohou objevit až po několika hodinách.

Kolik lidí ji trpí

Na celém světě najdete nespočetně mnoho zdravých lidí, ale samozřejmě mezi nimi i mnoho alergiků. Jen u nás v ČR je odhadováno kolem 2,5 milionu osob, kteří jsou alergiky. Toto číslo je velmi podstatné, protože poslední dobou je stále více lidí, kteří jsou tak alergičtí. Je to snad dobou, potravinami nebo prostředím ve kterém žijeme, a nám se tak snižuje naše imunita? Naši prarodiče pracovali dnes a denně venku skoro za každého počasí, a přesto nebyli nemocní.

Co pomáhá na alergii

V lékárně narazíte tak na léky, které okamžitě zabírají na alergickou reakci. Zkuste dát zelenou i přírodě, která vám rozhodně neuškodí, pokud budete vše používat s rozumem. V první řadě je důležité, abyste se od alergenu drželi, co nejdále. Umyjte si také ruce, vlasy a obličej. Chladný obklad může také pomoci v danou chvíli.

Bylinky na alergii

Měsíček – měsíček obsahuje třísloviny, vitamín C, také jsme ho zmiňovali při problému s močovým měchýřem (zánět), je skvělý na mast, a tedy na hojení ran

Kopřiva – obsahuje třísloviny, vitamín C, vápník, hořčík, železo, kopřiva působí protizánětlivě, právě ona je pro naše tělo čistící bylinkou, která nám napomáhá pro lepší trávení a samozřejmě pro krvetvorbu

Zlatobýl – obsahuje rutin, třísloviny, na zlatobýl opatrně, působí močopudně a působí jaké antialergikum, pomáhá také ledvinám, podporuje hojení ran

Čaj na alergii

Jakmile ucítíte, že s vámi není něco v pořádku, šáhněte po některé z těchto bylinek a uleví se vám, proto se k nám dostaly informace o potřebných bylinkách. Dávejte si, ale pozor na to, jaké léky užíváte společně s bylinkami, pro které jste se tak dnes rozhodli. Nemuselo by to mít ten správný a dobrý účinek ba naopak. Zajisté se poraďte se svým lékařem.

Připravte si tedy 0,250 ml vody a jednu vrchovatou lžičku měsíčku. Poté zalijeme horkou vodou a pijeme 1-2 šálky denně. Nejlépe opět po doušcích.

Každé bylinky mají svou sílu, proto je dobré nepodceňovat žádnou z nich, ale nezkoušet své tělo jako pokusného králíka co vydrží. Nepřipravujte si denně několik různých čajů, protože byste si mohli tak spíše uškodit než si pomoci jak jste to měli prvně v úmyslu. Každá bylinka potřebuje čas na sbírání, proto je dobré si zjistit kdy jaká má největší sílu, a poté si jít nasbírat bylinku. Pokud však bylinkám nerozumíte, raději si s sebou vezměte někoho, kdo se tímto zabývá. Mohli byste tak velmi rychle a snadno zaměnit některou z bylinek a nemuselo by to mít dobrý výsledek. Mnoho e-shopů se zdravou výživou nabízejí sušené bylinky v podobě čajů.

Zdroje:

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/allergies/symptoms-causes/syc-20351497

https://www.lifeslittlesweets.com/goldenrod-tea/ 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down