Bylinky na chřipku

rejza
3. 10. 2022

Chřipka je nakažlivé, respirační onemocnění, které je způsobené chřipkovými viry, které infikují nos, hrdlo a někdy i plíce. Bylinky na chřipku vám však mohou pomoci.

Jak poznat chřipku

Pokud si právě vy myslíte, že máte chřipku, tak jí také můžete poznat podle těchto příznaků. Jedná se nám tedy o tyto typické příznaky:

Horečka

Kašel

Rýma nebo ucpaný nos

Bolest hlavy

Bolest svalů nebo těla

U některých lidí se projeví průjem, zvracení (častěji u dětí než dospělých)

Pokud tedy takové příznaky zaznamenáte, a sotva už stojíte na nohou je zcela na místě, abyste si tak zašli ke svému lékaři pro léky. Pokud tomu však chcete předejít zkuste bylinky.

Chřipka vs nachlazení

Je to skutečně klasická chřipka nebo máte jen lehké nachlazení, protože jste si nevzali dost teplé oblečení a vše jste tak podcenili? Ano může se to také velmi rychle stát. Proto je dobré vědět jaký je rozdíl mezi chřipkou a nachlazením. Klasická chřipka je doprovázená horečkou, bolestí hlavy, bolestí kloubů a svalů. K tomu lze také přidat nechutenství a malátnost. Pakliže máte jen ucpaný nos a kašel, vypadá to tedy spíše jen na nachlazení. Určitě chřipku nikdy nepodceňujte, protože by se vám to nemuselo vyplatit.

Léčba chřipky

Pakliže vám váš lékař předepíše léky na chřipku, která je v pokročilém stavu, zajisté je tak užívejte, protože to jsou odborníci ve své profesi. Jestliže vám některé léky dělají hůře, tak s vaším lékařem vše raději znovu zkonzultujte. Pro chřipku je dobré hodně odpočívat, pít dostatek tekutin, být v teple, mít dostatečný přísun vitamínu C. Rozhodně s chřipkou nechoďte do práce s pocitem, že to rozchodíte nebo přejdete. Mohli byste tak nakazit své kolegy nebo kolegyně, a potom by omarodila třeba polovina vašeho oddělení. Lepší je si vzít na jeden den volno a odpočinout si, zdraví je v tuto chvíli na prvním místě.

Bylinky na chřipku

Nyní se zaměříme na bylinky, které nám pomohou s chřipkou.

Skořice – obsahuje kyselinu skořicovou, eugenol, cinnamaldehyd, najdeme v každé domácnosti, zakoupíme v obchodě na každém rohu

Echinacea – obsahuje fenolové složky, polysacharidy, silice, alifatické složky, zakoupíme ve zdravé výživě jako čaj

Zázvor – obsahuje vitamíny, má dezinfekční účinky, lze z něj připravit čaj a zakoupíme ho, jak v celé podobě v obchodě, ale také i sušený

Čaj na chřipku

Jestliže máte tedy pocit, že na váš skutečně leze chřipka, a rádi byste tomu tak trošku ještě předešli nebo už to u vás jede zcela naplno, pojďme si tedy nyní v tuto chvíli připravit lahodný čaj, který vás tak pomůže vyléčit, a se tak budete cítit o mnoho lépe než třeba před pár dny.

Potřebujeme kořen zázvoru, bude nám stačit 2,5 cm. Toto vše si nakrájíme na plátky a dáme na dno střední konvice, pro koho je zázvor moc silný, protože ho trápí žaludek nebo žlučník je dobré si připravit tento čaj do hrnku o velikosti 0,250 ml a nakrájet 2-3 malá kolečka, ke kterým přidáme 2 lžičky citronu. Vše zalijeme horkou vodou a necháme louhovat po dobu 5-7 minut. Můžete navíc sami ochutnat, zda je to na vás příliš pálivé nebo ne. Přidáme také med a můžeme popíjet.

Pokud se vám bude po zázvoru dělat špatně, poté je samozřejmě na místě, abyste si udělali jiný čaj nebo zvolili tedy jinou bylinku, která pro vás bude šetrnější. Nebo můžete cucat skořici pár minut a uvidíte, že vám to také rozhodně pomůže. Pokud berete navíc léky, které vám předepsal váš doktor je zcela na místě, abyste se s ním poradili ohledně alternativní léčby.

Některé léky se mohou zcela vylučovat s bylinkami, které se tak chystáte použít, abyste se uzdravili. Za zeptání skutečně nic nedáte, a třeba tak předejdete něčemu co by pro vás nebylo dobré. Důležitý je také odpočinek, proto ležte a kurýrujte se!

Zdroje: https://www.cdc.gov/flu/about/keyfacts.htm

https://www.prevention.com/health/g20493406/30-herbs-that-fight-cold-and-flu/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down