Bylinky na epilepsii

rejza
3. 10. 2022

Máte epilepsii? Pokud ano, tak vám v tomto boji mohou pomoci bylinky na epilepsii. Matka příroda nám dává možnost se léčit alternativní léčbou, ale vždy záleží jen a jen na nás, jak se my rozhodneme. Pokud věříte raději lékařům není na tom zcela nic špatného, protože každý máme svobodnou volbu.

Léčba léky nebo někdy chirurgický zákrok může kontrolovat záchvaty u většiny lidí s epilepsií. Někteří lidé vyžadují celoživotní léčbu ke kontrole záchvatů, ale u jiných záchvaty nakonec odezní. Některé děti s epilepsií mohou tento stav s věkem přerůst.

Co je epilepsie

Epilepsie je porucha centrálního nervového systému (neurologická), při které se mozková aktivita stává abnormální, což způsobuje záchvaty nebo období neobvyklého chování, pocitů a někdy i ztrátu vědomí. U každého se může objevit epilepsie. Epilepsie postihuje muže i ženy všech ras, etnického původu a věku.

Bylinky na epilepsii

Dobromyslobsahuje silice, třísloviny, hořčiny, antioxidanty a další látky, lze zakoupit ve formě čajů

Mateřídouškaobsahuje flavonoidy, silice, třísloviny, hořčiny, lze nasbírat ve volné přírodě nebo zakoupit opět ve formě čaje, mateřídouška je velmi podobná tymiánu proto dávejte pozor

Anýzobsahuje silici (anetol), která odstraňuje nejen hleny, ale také křeče, zakoupíme v jakémkoliv obchodě

V případě, že jste se tak rozhodli, že vyzkoušíte bylinky a půjdete tak alternativní léčbou, je zda samozřejmě zapotřebí tuto záležitost zkonzultovat s vaším lékařem. Protože léky, které nyní máte určitě předepsané na epilepsii by se vám tak zcela mohly vylučovat s bylinkami.

Jak vypadá epileptický záchvat

Jak poznat epileptický záchvat? Na začátku osoba, která trpí epilepsií často vykřikne, pokouše si jazyk, a poté upadne. Tyto osoby jsou ztuhlé, nedýchají a zmodrají. Postupně se objevuje chrčivé dýchání, a aby toho nebylo málo tak k tomu se přidá slinění, rytmické a symetrické záškuby všemi končetinami. Na konci celého tohoto záchvatu zůstávají právě tito lidé v určitou dobu v bezvědomí a ochablí. Ve většině případů se navíc tento člověk ještě pomočí.

Co vyvolá epileptický záchvat

Epilepsie může být tedy vrozená, u dospělého člověka může být také podkladem pro epilepsii nádor, stavy po cévních mozkových příhodách atd. Epileptických záchvat může vyvolat stres, některé osoby nesmějí ani sledovat dlouho telefon nebo příliš rychle blikající barvy. Každý jsme jiný, a proto se to může dostavit jak v dětském věku, tak ale i u dospělého člověka. Mnoho odborníků také radí, abyste se nesnažili člověka, který právě prodělává epileptický záchvat za každou cenu držet nebo mu rozevírat pěsti.

Léčba epilepsie

Léčba může pomoci většině lidí s epilepsií mít méně záchvatů nebo úplně přestat mít záchvaty.

Léčba zahrnuje: léky nazývané antiepileptika (AED) operaci k odstranění malé části mozku, která záchvaty způsobuje, kterým se do těla vloží malé elektrické zařízení, které může pomoci kontrolovat záchvaty, speciální dieta (ketogenní dieta), která může pomoci kontrolovat záchvaty. Někteří lidé potřebují léčbu po celý život.

Ketogenní dieta je strava s vysokým obsahem tuků a nízkým obsahem sacharidů a bílkovin. U dětí se předpokládá, že dieta snižuje pravděpodobnost záchvatů, změnou hladiny chemických látek v mozku. Ketogenní dieta byla jedním z hlavních způsobů léčby epilepsie předtím, než byly k dispozici AED. Nyní se však u dospělých příliš nepoužívá, protože strava s vysokým obsahem tuků je spojena s vážnými zdravotními stavy, jako je cukrovka a kardiovaskulární onemocnění.

Možná nebudete potřebovat žádnou léčbu, pokud znáte své spouštěče záchvatů a dokážete se jim vyhnout. Promluvte si se svým specialistou o dostupných léčebných postupech a o tom, které by pro vás mohly být nejlepší.

 

Zdroje: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/epilepsy/symptoms-causes/syc-20350093

https://www.nhs.uk/conditions/epilepsy/treatment/

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down