Bylinky na vlasy

rejza
20. 10. 2022

Chcete mít dlouhé a krásné vlasy, které se nemastí? Pomoci vám mohou snadno a rychle bylinky na vlasy, o kterých se dozvíte v následujícím textu. Vypadávání vlasů je přirozené. Pokud jich ale ztrácíte trochu moc, vyzkoušejte bylinný oplach, který podpoří jejich růst a omezí vypadávání. A která bylinka je skvělá proti mastným vlasům? To a mnoho dalšího se dočtete dále.

Jak omezit vypadávání vlasů

Základem pro omezení vypadávání vlasů je zdravý životní styl. Pokud jednoduše nedodáte svému tělo dostatek energie a živin, nebudou jich mít dost ani vaše vlasy. Dbejte tedy na vhodný jídelníček s obsahem všech potřebných vitamínů a minerálních látek.

Dalším aspektem vypadávání vlasů je jejich nadměrné maštění. O tom, jak tento proces omezit, se dočtete dále. Ztrátu vlasů také podporují nevhodné kartáče a hřebeny. Pokud si nejste jistí výběrem, poraďte se se svým kadeřníkem nebo se zeptejte ve specializovaném obchodě s vlasovou kosmetikou.

Vlasům také škodí přílišné teplo. A to nejen ve formě horké vody při jejich mytí, ale také teplo použité při stylingu. Omezte tedy žehlení vlasů a pokud kulmu či žehličku přeci jen musíte použít, ošetřete své vlasy ochranným přípravkem.

Proč se nám mastí vlasy

Hlavní příčinou mastných vlasů je nadprodukce mazu žlázami pod pokožkou hlavy. Pokud tedy nechcete mít mastné vlasy už po jednom dni od umytí, musíte se zaměřit na to, co dráždí pokožku a tím i mazové žlázy.

Pokud se vám vlasy nadměrně mastí, může také častěji docházet k jejich vypadávání kvůli ucpaným vlasovým folikulům. Zkuste tedy používat přírodní a šetrné přípravky, které jsou pro pokožku hlavu přívětivější. Další možností je také využití bylinných oplachů.

Jak na husté a zdravé vlasy?

Jeden způsob pro získání krásných zdravých vlasů představují bylinky pro husté vlasy. Nestačí ale pouze pít bylinný čaj, abyste se mohli co nejrychleji pyšnit svými vysněnými vlasy. Při mytí vlasů dbejte vždy na to, abyste pečlivě smyli veškeré zbytky přípravku. Pokud by na pokožce něco zůstalo, vlasy by se rychle zmastily.

Dalším tipem pro lesklé a husté vlasy je používání studené vody na jejich oplachování. Pokud využíváte bylinky na padání vlasů, můžete jejich růst podpořit i sportovní aktivitou. Když se totiž vaše hlava dostatečně prokrví, vyživí se lépe i samotné vlasy, které jsou pak silnější a hustší.

Nadměrné maštění vlasů může způsobit i nevhodná strava. Průmyslově zpracované a smažené potraviny se přímo projeví na vaší hlavě. Snažte se tedy převážně jíst zdravě a v případě slabých vlasů můžete vyzkoušet i některé doplňky stravy. Na vlasy skvěle působí vitamíny skupiny B, případně zinek, hořčík a kolagen.

Bylinky na vlasy

Měsíček lékařský podporuje růst vlasů a zvyšuje produkci kolagenu, který vlasy posiluje. Bylinka se hodí i pro použití na kožní problémy, takže je vhodná i pro citlivou pokožku hlavy.

Kopřiva dvoudomá nabízí nespočet léčebných využití. Podobně jako měsíček je i kopřiva vhodná pro použití na citlivou pokožku. Hrdě také reprezentuje bylinky na mastné vlasy.

Levandule lékařská poskytuje protizánětlivé a dezinfekční účinky. Je skvělou bylinkou pro mastné vlasy, protože stimuluje krevní oběh a dokáže pokožku odmašťovat.

Šalvěj lékařská poskytuje mimo jiné velké množství vitamínů B a C, které posilují růst vlasů. Bylinka se hodí i k léčbě kožních problémů díky svým antiseptickým účinkům.

Pokud hledáte bylinky na růst vlasů, šípek je ta správná volba. Obsahuje vysoké množství vitamínu C, které vlasy posiluje.

Máta peprná je skvělou volbou pro svědění pokožky hlavy. Poskytuje také protizánětlivé účinky a celkově vlasy posiluje.

Jednoduchý oplach pro podporu růstu vlasů

Pokud vám jdou jen těžko rozčesávat vlasy, můžete vyzkoušet bylinné oplachy, které tento proces značně usnadní. Vlasy byste nikdy neměli rvát hřebenem silou. Rozčesat by měly po umytí jít bez odporu a lehce. Pro posílení růstu vlasů můžete využít ingredienci, kterou máte zajisté všichni doma.

Zalijte jednu lžičku mleté kávy 100 ml vařící vody. Ideálně kávu připravte ve french pressu, abyste snadno oddělili usazeninu. Po vychladnutí tekutinu zřeďte 500 ml vlažné vody a zamíchejte. Oplach aplikujte až na třicet minut po umytí šamponem a kondicionérem do vlhkých vlasů. Z důvodu barvy kávy nedoporučujeme tento oplach pro blond a světlé vlasy.

Zdroje: https://floracurl.com/blogs/curl-blog/herbs-for-natural-hair-10-of-the-best-herbs-for-curly-hair-growth, https://www.healthline.com/health/herbs-for-hair-growth

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down