Bylinky proti nadýmání

rejza
23. 9. 2022

Špatné strava, nemocný žlučník nebo tomu snad předchází něco zcela jiného, kdy si připadáte jako nafouknutý balón? Zkuste bylinky proti nadýmaní, které vám s tímto problémem zaručeně pomůžou. Špatné trávení má skutečně mnoho lidí bez ohledu na věk. Věková hranice se pomalu snižuje, a již i mladí lidé trpí nadýmáním.

Díky velkému stresu, který je tak všude okolo nás, máme potom pocit, že si musíme dopřát nezdravá jídla, kterými si tak mnoho lidí kompenzuje svoje problémy. Někteří oproti tomu mají zase problém cokoliv sníst, a tak je bolí žaludek. Nadýmání můžeme tedy chápat jako zvýšenou plynatost, která se také projevuje vzedmutím břicha. Můžou za to také nadýmavé potraviny, nebo pokud hodně rychle jíme. Pokud si navíc nemůžete v práci ulevit, tak zadržujete tento vzduch a začnete naopak krkat, protože se tělo snaží tento vzduch dostat z těla ven.

Příčiny nadýmání

Nemusíte si tedy rovnou kupovat jiné potraviny než ty, které máte zrovna doma, protože jste měli bolavé břicho. Příčina tak může být skutečně jinde. Pokud navíc trpíte intolerancí na laktózu je dobré se vyhnout potravinám, které ji tak obsahují. Ano mnoho lidí s touto intolerancí si může dopřát něco dobrého a ani nezjistí, že tam je něco, co by jim mohlo vadit. Nemusí se to projevit okamžitě, ale v řádku několika minut nebo hodin, kdy už nevíte, co vám to způsobilo. Také se k tomu může přiřadit nesnášenlivost lepku. Proto je dobré si zajít na testy, které vám tak velmi rychle ukážou, zda nemáte intoleranci nebo dokonce alergii.

Jestliže však nemáte s tímto problém, tak zkuste zapřemýšlet, zda jste si daný den nedali velké množství těchto potravin, které jsou velmi nadýmavé. Pokud si v jeden den dáte vejce, brokolici, kapustu, zelí a další tyto nadýmavé potraviny tak je zcela jasné, že se vaše tělo tak trochu brání.

Bylinky proti nadýmání

Od nadýmání vám také mohou pomoci bylinky, které vám tak ulehčí a vy se tak budete cítit o mnoho lépe, než třeba před pár minutami nebo snad hodinami. Je dobré si dávat pozor na to co jíte, kdy to jíte a zda do sebe rovnou jídlo pod tlakem nedáváte.

Anýz – obsahuje silici anetol, která tak odstraňuje křeče a uvolňuje hleny, má i antibakteriální účinek, z této bylinky si můžete připravit nejen čaj, ale i použít jako koření do jídla, které tak zakoupíte v každém obchodě

Fenykl – obsahuje velké množství vlákniny, a také draslíku, z fenyklu si tak doma připravíte čaj nebo další možností je také skvělý sirup, a pokud se vám nechce ani jedno, zařaďte si ho tak do svého pravidelného jídelníčku

Heřmánek- obsahuje silice, hořčiny, flavonoidy, rutin, atd., nejen na špatné trávení, ale pomáhá také při bolestech žaludku a nevolnostem, heřmánek se také používá pokud máte stres, protože uklidňuje, výborný je z něj čaj

Kmín – obsahuje vitamíny a minerály, kdo nemá v kuchyni kmín ten jakoby, nebyl, ano čaj z kmínu je také možný, ale pokud ho máte raději ve svém jídle tak si ho určitě dopřejte

Čaj proti nadýmání

Dobrý čaj z anýzu vám rozhodně pomůže! Budete tedy potřebovat 2 čajové lžičky anýzového plodu, které poté zalijete 150 ml vroucí vody. Louhujeme po dobu 12 minut. Pijeme maximálně 3x denně, ne více!

Nemusíte se bát, že by vám bylinky mohly nějak velmi uškodit, pokud s nimi pracujete opatrně a nepijete toho denně tak na litry po delší dobu, tak jeden šálek čaje denně by měl být v pořádku. Je dobré však nemíchat různé čaje podle vašeho uvážení. Od toho je dobré se poradit přímo v lékárnách nebo s lidmi, kteří tomu rozumí, co si jak máte namíchat nebo to nechat raději odborníkům. Dávejte si však pozor na to, jaké léky užíváte, mohly by účinek zcela vyvrátit. Proto vše konzultujte s vaším lékařem.

Zdroje: https://my.clevelandclinic.org/health/symptoms/21740-bloated-stomach, https://www.healthline.com/nutrition/tea-for-bloating 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down