Bylinky na čištění cév

rejza
19. 9. 2022

Již naše prababičky, babičky, ale také i naše maminky využívaly sílu bylinek. Bylinky na čištění cév jsou pro naše tělo velmi důležité, a proto využijme sílu přírody k tomu, abychom se mohli sami uzdravit. Ano skutečně to jde, a i vy to můžete dokázat. Nespěchejte proto ke svému lékaři a nečekejte od něj zázraky na počkání díky předepsaným lékům. Zkuste využít sílu přírody!

Bylinky na pročištění cév

Kopřiva pomáhá při krvetvorbě a dodá tělu železo, které potřebují hlavně ženy.

Pampeliška je sama o sobě krásná, a nejen květy se dají využít na lahodný med. Listy, kořen a prakticky ona celá nám pomáhá nejen s pročištěním cév, ale ke zdravějšímu žlučníku a žaludku.

Sedmikrásku jsme trhali na loukách a zahradách, a ani jsme si neuvědomili to, že by nám mohla někdy v budoucnu pomoci.

Jetel je skvělý jako čaj, a proto si ho již dnes můžete zakoupit na e-shopech.

Jitrocel je nejen na nachlazení, kdy se z něj dělá výtečný sirup, ale na spoustu dalších věcí.

Čaj na čištění cév

Pro ty, kteří se tak rozhodli se svým zdravým konečně něco udělat máme skvělé recepty z bylinek na čištění cév. Lahodný čaj z kopřivy, hořký z pampelišky nebo si zvolíte jiný? Každý máme jiné možnosti, ale tyto bylinky snad seženeme prakticky na každém rohu. I ve městech naleznete kopřivy, nejlepší jsou však ty, které jsou nasbírané v přírodě nebo na zahradě.

Kopřivy mají největší sílu právě na jaře, proto je dobré abyste si tak nasbírali co nejvíce kopřiv. Nejsilnější jsou ty, které jsou čerstvé, ale pakliže se chystáte pravidelně tento čaj pít, tak si je nasušte. Tento čaj tak zvládnou i vaše děti!

Příprava čaje: Vrchovatou lžíci dáme do 0,250 l vody. Necháme jen spařit a krátce vylouhovat. Popíjíme denně, alespoň 3 šálky denně. K tomu abyste měli kompletní detox, je doporučováno pít kolem 2 litrů denně. Nepřidávejte k tomu, ale jiné tekutiny, protože by se vaše tělo dostatečně nepročistilo.  Tento čaj lze pít max. 1 měsíc a poté přestat! Tuto kúru můžete opakovat.

Dávejte si jen pozor na to, že bylinky na čištění cév mohou mít problém s léky, které pravidelně užíváte. Proto než se rozhodnete pro pravidelnou očistnou kúru, poraďte se svým praktickým lékařem, zda byste si nemohli nějak uškodit.

Díky bylinkám mohou mít klasické léky daleko silnější účinky nebo také žádné. Záleží na daném jedinci, jak je citlivý.

Co jsou to cévy

Právě cévy, které vypadají jako trubice, po našem těle rozvádějí krev, tedy po celém našem organismu. Bylinky na čištění cév jsou tím pravým lékem, kdy pomáhají cévám k jejich uzdravení. Nejčastěji se setkáváme s žílami, tepnami a k nim patří vlásečnice. Určitě znáte aortu, která je největší a nejdelší tepnou v našem lidském těle. Tepny navíc vedou naši krev od srdce.

Co jsou žíly

Máte problémy s viditelnými křečovými žilami? V lékárnách na to najdete spoustu přípravků. Bylinky na čištění cév vám daleko rychleji pomohou a nemají žádné vedlejší účinky, kterých byste se tak museli obávat. Křečové žíly trápí častěji ženy než muže. Pokud mladé ženy začnou brát hormonální antikoncepci, zvyšuje se u nich riziko trombózy. Mnoho z nich tak po delší době upouští od těchto léků, a raději si tak volí nehormonální antikoncepci, která jim tolik neškodí.

Trápí vás vysoký cholesterol?

Špatná strava, kdy ve vašem jídelníčku převažují tučné potraviny, sladkosti a spousta dalšího co vám skutečně nedělá dobře, je pro vás nebezpečná. Bylinky na čištění cév vám pomohou v boji proti cholesterolu, a váš lékař vás po další pravidelné návštěvě pochválí.

Naše tělo si cholesterol také vytváří v játrech. Je přenašečem vitamínu D, který potřebujeme pro zachování normální hladiny vápníku, mineralizaci zubů, ale i pro normální funkci svalů.

Nemůžeme se tak nadobro zbavit veškerého cholesterolu, protože to ani nejde.  Bez něj by se nevytvořily žlučové kyseliny nebo steroidní hormony, kterými jsou testosteron a estrogen).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down