Bylinky na průdušky

rejza
23. 9. 2022

Setkali jste se s onemocněním průdušek? Pokud ano, tak jste zajisté využili bylinky na průdušky, a pokud ne tak vám přinášíme velmi dobrou radu a pomoc. Častým onemocněním průdušek je právě zánět, který je respiračním onemocnění. Na sliznici průdušek nejdříve tedy dojde ke vzniku zánětlivého edému, a poté se začne produkovat hlen, který se nazývá exudát.

Zánět průdušek tak může začínat jako obyčejná chřipka. Jenomže později musíte zajít ke svému lékaři, protože neustálý kašel a bolest na hrudi vám nedají spát. Pomoci si také můžete přírodně, a to za pomoci různých obkladů a čajů, které jsou dobré na odhlenění.

Bylinky na kašel, průdušky a plíce

Jaké tedy jsou bylinky, které tam mají napomoci v boji s tímto problémem? Bylinek je celá spousta, ze kterých se tak dá vybírat, ale každá pomáhá samozřejmě na něco jiného. S bylinkami se navíc musí zacházet velmi opatrně, protože dokáží mít i opačný efekt, a může se vám udělat špatně. Ano je tomu skutečně tak. Většina čajů se pije po doušcích a pomalu, aby tělo vše dokázalo vstřebat. Nemusíte denně vypít několik litrů a očekávat hned druhá den zázrak. Kdo si počká, ten se také dočká.

A nyní vám ukážeme, jaké bylinky jsou dobré na kašel:

Jitrocel – tato bylinka skvěle tlumí kašel, obsahuje vitamín C, hořčiny, třísloviny, jitrocel podáváme v podobě čaje nebo skvělého sirupu

Mateřídouška – také velmi dobře tlumí kašel jako jitrocel, obsahuje cymen, thymol, karvakrol toto vše jsou silice, které tak zmírňují kašel, mateřídoušku si můžete pěstovat na zahradě a vařit si z ní čaj.

Další bylinky vám doporučíme na průdušky, a to právě tyto:

Máta – mátu si vypěstujeme na zahradě, dá se také koupit v každém běžném obchodě, nejen čaje, ale také v létě si z ní připravíme osvěžující nápoj, obsahuje mentol, kyselinu octovou, flavonoidy, hořčiny, třísloviny

Fenykl – obsahuje vitamin C, působí navíc detoxikačně, odvodňuje organismus a zbavuje těla jedovatých látek, skvěle chutná a můžete z něj připravovat nejen čaj, ale i saláty atd.

Problémem s průduškami se zabývá tato zahraniční organizace.

Nyní pro vás máme bylinky blahodárné na plíce:

Lékořice – obsahuje glykosidy, estrogenní látky, flavonoidy, lékořice je dobrá, pokud máte problém s vaším zažívacím systémem, a nejen s ním, ale také i s pohlavním a močovým, lékořici prakticky seženete kdekoliv

Sléz – obsahuje beta-karoten , minerální látky, sacharidy, vitamíny, tuk, tato bylinka také pomáhá na akné, v podobě čaje si z ní můžete udělat výborný nápoj

Květy černého bezu -je bohatý na antioxidanty, tlumí bolesti hlavy a bolesti zubů, obsahuje vitamíny, výborná domácí šťáva nebo také čaj pro vás a pro vaši rodinu můžete ještě dnes připravit

Bylinkový čaj na průdušky

Dali jsme vám velmi mnoho příkladů bylinek, které pomáhají na různá onemocnění a usnadní vám tak vaši léčbu. Pojďme si připravit čaj, který je prospěšný pro naše průdušky nejen v chladném období, ale také po celý rok, pokud vás respirační potíže doženou dříve, než jste vy očekávali.

Připravte si 1 lžičku sušených nebo klidně čerstvých listů z jitrocele. Toto množství zalijeme 0,250 ml horké vody a necháme tak krátce vylouhovat. Tento teplý čaj pijte 1x až 3x denně. Dochutit lze medem nebo čekankový sirupem, pokud jej máte doma a chutná vám. Komu ani jedno nechutná, může si přidat trochu cukru.

U všech čajů, které si tak připravujete nebo se chystáte připravovat, si dávejte pozor na to, jaké léky s těmito čaji užíváte. Je na místě, abyste se tak poradili se svým lékařem. Nemusíte se bát, že by vám snad vynadal za to, že si chcete pomoci alternativní léčbou, ale rozhodně ze dne na den nevyhoďte své veškeré léky, protože by tělo mohlo mít také šok, a vám by se tak mohlo přitížit. Pravidelná konzultace u lékaře je v tuto chvíli na místě. A jestliže víte o někom ve svém okolí, kdo se také zabývá o alternativní léčbu, zkuste si s ním probrat témata, která vás tak zajímají.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down