Bylinky na rakovinu

rejza
21. 9. 2022

Říká se, že každý v sobě máme zárodek rakoviny. V tomto těžkém boji nám mohou pomoci bylinky na rakovinu, které nám tak mohou ulehčit od nesnesitelných bolestí, strachů a úzkostí nebo zhoršeného dýchání. Je zde tedy pomoc celkově imunitě je na prvním místě v tomto nelehkém boji.

Co je rakovina a nádor

Nádorové onemocnění, jedná se o skupiny chorob, která se tak projevuje mutací, a to některých skupiny buněk v našem organismu. Na základě tohoto nekontrolovatelného růstu tak ničí orgány v lidském těle. Některé druhy rakoviny se v dnešní době dají léčit, a léčba je v těchto případech i úspěšná. Lidé, kteří tak prodělají rakovinu musejí chodit na pravidelné kontroly. Velkou roli v tomto případě hraje samozřejmě i psychika. K tomu se také váže nádor, který je soubor buněk, který tak roste samostatně bez řízení organismu.

Bylinky na rakovinu plic

Většina lidí, kterým je diagnostikována rakovina plic, tento boj nevyhrají. Příroda vám tak může pomoci s rakovinou plic, kdy u člověka začínají nebo jsou už velké bolesti, zhoršené dýchání a strachy, které jsou s touto nemocí velmi provázány. Rakovina plic se objevuje u kuřáků, ale i u osob, které celý život nekouřili. Velkou roli v tomto celkovém boji hraje hlavně psychika. Nástup na chemoterapii není lehký nejen pro danou osobu, která má rakovinu plic, ale pro celou rodinu, která tak tuto nemoc prožívá s daným člověkem až do konce jeho života.

Kopřiva – obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, podporuje krvetvorbu, lze nasušit nebo nasbírat čerstvou a připravovat z ní čaje

Přeslička – obsahuje třísloviny, mangan, hořčík, železo, draslík, vápník, hliník, nasbíráme v přírodě, výborné jsou obklady, čaje

Můžete zde hned zmínit kopřivu, která se však nesmí dát ihned po chemoterapii, protože by tak měla velmi silný nástup, a dané osobě by bylo daleko hůře. Proč nevyzkoušet přírodní lékárnu?

Další bylinkou na rakovinu je například přeslička, ze které se mohou dávat obklady na hruď kvůli lepšímu dýchání. Proto, aby člověk s touto nemocí měl větší chuť k jídlu, si můžete připravit čaj z puškvorce.

Rakovinou plic se zaobírá tato zahraniční organizace.

Bylinky na rakovinu prostaty

Dalším strašákem, a to hlavně pro muže je rakovina prostaty. Klasické bylinky vám také pomohou, proto můžete využít dary přírody.

Dobromysl – obsahuje antioxidanty, třísloviny, uvolňuje křeče při kašli, působí jako dezinfekce, lze využít na čaj nebo dávat do pokrmů známe jí totiž jako oregano

Dřišťál – obsahuje alkaloidy, lze přidávat do kompotů, omáček atd.

Přírodní léčba rakoviny

Pokud máme možnost a zajímáme se o celkově o přírodu a ekologii, poté je dobré využít bylinky. Nezapomínejte na to, že pokud máte rakovinu tak je dobré se radit se svým lékařem, protože by se vám některé bylinky mohly vylučovat s vašimi léky, a navíc vám ještě přitížit.

Bylinky na rakovinu

Ženšen – obsahuje vápník, draslík, fosfor a další minerály, pomáhá s erekcí, krevním oběhem, stresem, normální hladinou glukózy v krvi, lze zakoupit kapsle

Jmelí – obsahuje flavoidy, aminokyseliny, minerální látky, pomáhá při poruchách zraku, hučení v uších (zvýšený krevní tlak), rakovina žaludku, lze udělat z něj udělat čaj

Čertův kořen – obsahuje polysacharidy, lipidy, minerály, usnadňuje dýchání, zvyšuje sílu a výdrž

Čaj proti rakovině

Potřebujete si lehnout a rádi byste si tak udělali čaj, který vám pomůže? Bylinky proti rakovině vás v tom nenechají.

Do hrnku se studenou vodu si nasypeme 1 lžičku kořene z puškvorce. Necháme v tomto hrnku stát přes noc. Ihned druhý den, nejlépe tedy ráno vše zahřejeme a scedíte. Popíjíme po doušcích, a to před a také po jídle. Tato bylinka nám pomáhá s bojem proti nechuti právě při rakovině. Mnoho lidí tak začne velmi rychle hubnout. Proto bychom měli podpořit i chuť k jídlu, aby daná osoba měla sílu bojovat.

Tímto problémem se také zabývá další organizace, kterou zde zajisté zmíníme:

https://www.aicr.org/cancer-prevention/food-facts/tea/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KatalogBylinek.cz je web, kde najdete všechny druhy bylinek od A do Z, které jsou přehledně uspořádané, a hlavně odborně popsané, podle nejlepších herbářů. Našim cílem je usnadnit Vám čas při hledání potřebných informacích o bylinkách. Snažíme se Vám pomoct s nemoci a léčbou pomocí bylinek, věříme, že se k nám budete rádi vracet. Upozorňujeme, že všechny informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a užití a léčbu pomocí bylinek, vždy konzultujte se svým lékařem.

2020 © KatalogBylinek.cz
CookiesNastavení cookiesKontakt
Web design & code WordPressak 
chevron-down